Hostal Esquina Patagonica
| WiFi Wi-Fi | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Adgang for rullestole Adgang til kørestol |
| Kæledyr ikke tilladt |
Hostal Esquina Patagonica har udsigt over bjerget og ligger 13 minutters gang fra Sotramin i Coyhaique. Med en udflugtsskranke og et bagagerum tilbyder hotellet indkvartering med en parkeringsplads på stedet.
Piedra del Indio er mindre end 2 km væk. Hotellet tilbyder perfekt beliggenhed 2 km fra Coyhaiques centrum. Stedet ligger lige ved GeoSur Expediciones. Det nærmeste busstoppested er Almirante Simpson / Arturo Prat, inden for kun 550 meter.
Denne ejendom består af 7 værelser, som et dobbeltværelse med et klinkegulv, et skrivebord og lydisolerede vinduer. Der er badeværelser med separat toilet og en bruser i hvert værelse.
Hostal Esquina Patagonica byder gæster på en lækker kontinental buffet. Nyd chilenske måltider i ølpub Calafate, beliggende 6 minutters gang derfra.
- Lokale seværdigheder
- Sotramin400 m
- 1º Alianza Cristiana y Misionera550 m
- GeoSur Expediciones200 m
- AventurAysen400 m
- Excursiones Mate Che350 m
- Hogar de Cristo150 m
- coyhaique Mackay hill600 m
- La Bodeguita500 m
- Martin Pescador Tours150 m
- Lufthavne
- Balmaceda lufthavn56 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Receptionistskranke
- Kæledyr ikke tilladt
- Handicapværelser/ faciliteter
- Adgang til kørestol
- Vagtservice
- Bagageopbevaring
- Omklædningsrum
- Sodavandsautomat
- Handicaptoilet
- Brandslukkere
Måltider og drinks
- Fælles køkken
- Særlige diætmenuer
Aktiviteter og afslapning
- Offentlige bad
Services
- Husholdning
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Varme
- Lydisolerede vinduer
- Gratis toiletartikler
- Tremmesenge/vugger
- Brætspil
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Hostal Esquina Patagonica hotel?
Det vil tage dig en 20 minutters gang at komme til byens centrum fra Hostal Esquina Patagonica hotel. - 🚗
Finder jeg en parkeringsplads i et Hostal Esquina Patagonica hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Hostal Esquina Patagonica hotel ved en parkeringsplads. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i det Hostal Esquina Patagonica hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i det Hostal Esquina Patagonica hotel er 25$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på Hostal Esquina Patagonica hotel?
Gæsterne på Hostal Esquina Patagonica hotel kan betale med Mastercard, American Express og Visum. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Coyhaique hotellet?
På Coyhaique hotellet kan gæster vælge mellem Fire mands værelse og Tre mands værelse. - ❓
Tilbyder hotellet indkvartering til handicappede?
Ja, hotellet har værelser med handicapfaciliteter og kørestols adgang for gæster med særlige behov. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte.